Jakie są największe zalety garaży blaszanych?
- Szczegóły
Nie da się ukryć, że garaż przynosi same korzyści, jeśli chodzi o miejsce, gdzie możemy trzymać pojazdy, ale również stworzenie dodatkowej przestrzeni na przykład do przechowywania narzędzi czy zbudowania przydomowego warsztatu. To najwygodniejsza i sprawdzona metoda ochrony samochodu i motocykla przed zniszczeniem czy kradzieżą. Dlaczego warto wybrać garaż z blachy?
Garaż z blachy – wygodne rozwiązanie dla każdego
Największą zaletą tego typu rozwiązania jest jego uniwersalność. Jest to rodzaj garażu, który jeśli zostanie dobrze zaprojektowany i prawidłowo wykonany na przykład przez zakład ślusarsko-spawalniczy, będzie pasował i dobrze wyglądał zarówno przy domu jednorodzinnym, jak i siedzibie firmy lub zakładu produkcyjnego. Jednocześnie jest to zdecydowanie tańsza opcja niż garaż murowany lub drewniany, co pozwala z kolei na postawienie większej konstrukcji, a chroni zawartość dokładnie tak samo. Może ona mieścić jeden lub dwa samochody, co zwiększa komfort użytkowania garażu.
Popularność blaszanych garaży wiąże się z ich wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy te związane ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Nowoczesne modele charakteryzują się estetycznymi wykończeniem, które sprawia, że taka konstrukcja będzie prawdziwą ozdobą ogrodu czy innego terenu. Można je pomalować na dowolny kolor, więc dopasuje się je do elewacji budynku obok.
Swoboda projektu i komfort użytkowania
Garaże wykonywane są najczęściej ze stali szlachetnej lub czarnej, które uchodzą za bardzo wytrzymałe. Osoby zamawiające tego typu budowle mają też swobodę, jeśli chodzi o projekt, wskazują na przykład:
- dowolne wymiary,
- rodzaj dachu (ze spadkiem lub bez, spadkiem do tyłu lub na boki),
- umiejscowienie okien,
- lokalizację drzwi,
- rodzaj bramy.
Bramy uchylne pozwalają na swobodne wprowadzanie i wyprowadzanie pojazdu, a bramy podnoszone sprawdzają się tam, gdzie nie ma dużo wolnej przestrzeni przed wjazdem do garażu. Garaż z blachy jest też prosty w montażu, gdzie najważniejszym etapem jest przygotowanie podłoża i przytwierdzenie do niego konstrukcji na stałe.