Budowa garażu blaszanego krok po kroku
- Szczegóły
Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że samochód trzymany w garażu wolniej się starzeje. Lakier chroniony jest przed mrozami, deszczami czy uderzeniami gradu. Latem lepiej wsiada się do pojazdu, który stał w cieniu w zamknięciu, a zimą nie trzeba skrobać szyb i martwić się, czy samochód w ogóle odpali. Ciekawą opcją na własny garaż jest postawienie garażu blaszanego.
Blaszany garaż – o czym warto wiedzieć?
Doceniamy możliwości, jakie daje nam własny garaż, ale nie każdy z nas żyje w domu lub ma fundusze na murowane schronienie dla auta. Wtedy z pomocą przyjść mogą firmy lub zakłady ślusarsko-spawalnicze, których pracownicy sprawnie i szybko przygotują blaszany garaż.
To alternatywa drewnianych czy murowanych pomieszczeń, która zajmuje o wiele mniej czasu, jeśli chodzi o postawienie, wymaga mniejszych nakładów pracy i czasu, a wciąż idealnie spełnia swoją funkcję. Są one bardzo trwałe i wytrzymałe, a postawić je można niemal wszędzie. Mogą dysponować podłączeniem do prądu, co daje wygodne oświetlenie.
Budowa blaszanego garażu – jak przebiega?
Zacząć trzeba od wybrania materiału, jaki zostanie użyty do przygotowania konstrukcji. Najczęściej stosowana jest stal czarna i szlachetna, gdyż charakteryzują się największą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Kolejnym krokiem jest przygotowanie projektu i analiza czy garaż ma być jedno, czy dwustanowiskowy. Od tego uzależnia się ilość potrzebnego materiału do budowy garażu. Trzeba się zastanowić również nad rodzajem bramy, gdyż zależą od ilości miejsca wokół konstrukcji, odległości od drogi. Popularne są bramy podnoszone (gdy nie ma miejsca na podjeździe) lub dwuskrzydłowe. Ważny jest też dach i fakt, czy ma być on ze spadem, czy bez oraz dodatkowe elementy jak okna, czy drzwi, które wpływają na komfort użytkowania garażu.
Istotnym etapem jest również przygotowanie podłoża, gdyż musi być ono wyrównane i utwardzone, aby zapewnić konstrukcji stabilność i wyeliminować problem zalewania garażu podczas deszczu. Garaż następnie jest montowany, a wykonawca upewnia się, że konstrukcja jest szczelna i bezpieczna w użytkowaniu.